54 Hole Championship
Men
Scratch
1st Harry BOLTON Royal Canberra 111
2nd Troy SWAIN Wentworth 91
3rd Mark SULLIVAN Charlestown 88 c/b
4th Mark YATES Stonecutters Ridge 88
Division 1 Stableford
1st Jason WOODWARD Leonay 115
2nd Shane TABER Wentworth 106
3rd Dean PARKER_SMITH Duntryleague 105
4th Mason GOUNDER Richmond 103
Division 2 Stableford
1st Bradley POWER Royal Canberra 112
2nd Paul SEWARD Richmond 106
3rd Noel WRIGHT Wentworth 105
4th Graeme WALKER Wentworth 103
Division 3 Stableford
1st David PENNEL Royal Canberra 108
2nd Colin POWER Leonay 105
3rd Andrew FRANCIS Fox Hills 102 c/b
4th Brendan OLANDER Eastlakes 102
54 Hole Championship
Ladies
Scratch
1st Jan CRICHTON Killara 93
2nd Catherine COATES Lynwood 77
3rd Pauline BECKTON Northbridge 69
4th Jenny SMITH Lynwood 64
Division 1 Stableford
1st Christine DAY Stonecutters Ridge 101
2nd Donna CARTER Highlands 100
3rd Lorraine SWAIN Wentworth 97
4th Piret SIMMUL Northbridge 96
Division 2 Stableford
1st Fay ZAJOKOVSKI Hurstville 114
2nd Lesley WRIGHT OESC 99
3rd Helen WHITE Wentworth 97
4th Andrea RIDER Lynwood 96
Day 1 – Orange Ex-Services Country Club
Men
Division 1
1st Raymond COLES Richmond 40
2nd Alan CLARK Richmond 38
3rd Mark YATES Stonecutters Ridge 37c/b
4th Brendan BREITNAUER Grafton 37
Division 2
1st Noel WRIGHT Wentworth 40
2nd Peter BROWN Murrumbidgee 39
3rd Paul SEWARD Richmond 37 c/b
4th Bradley POWER Leonay 37
Division 3
1st Colin POWER Leonay 41
2nd Raymond FRANKS Duntryleague 37 c/b
3rd David PENNELL Murrumbidgee 37
4th Steve MILLS Wentworth 36
NTP’s
4th Shane TABER Wentworth
8th John ROSE Wentworth
11th Knox FISHER Quirindi
16th Brett McCulloch Mollymook
Ladies
Division 1
1st Alice MCKEOWEN OESC 39
2nd Donna CARTER Highlands 36
3rd Linda DORSETT Queanbeyan 35
4th Joyce HOTCHKINS Queanbeyan 34
Division 2
1st Fay ZAJAKOVSKI Hurstville 41
2nd Lesley WRIGHT OESC 37
3rd Jacqui BOWEN Castle HIll 37
4th Kezz BRETT Duntryleague 35
NTP’s
8th Shirley TROTTER Royal Canberra
16th Piret SIMMUL Northbridge
Day 2 – Wentworth Golf Club
Men
Division 1
1st Jason WOODWARD Leonay 41
2nd Dean PARKER-SMITH Duntryleague 36 c/b
3rd Glenn HAMILTON Aberdeen 36
4th Jarrad PORTER Yass 36
Division 2
1st Ewan POWELL Duntryleague 40 c/b
2nd Shane TABER Wentworth 40
3rd Geoffrey COOK Duntryleague 40
4th Graeme WALKER Wentworth 38
Division 3
1st Peter HACKETT The Grange 38
2nd Raymond PRYCE Wentworth 36
3rd Colin POWER Leonay 34
4th Andrew FRANCIS Fox Hills 34
NTP’s
3rd Chris SLACK Keperra
6th Shane TABER Wentworth
13th Joe WERNER Shell Cove
17th Ron McLEAN Sussex Inlet
Ladies
Division 1
1st Christine DAY Stonecutters Ridge 36
2nd Shirley TROTTER Royal Canberra 34
3rd Jan Crichton Killara 33 c/b
4th Lorraine SWAIN Wentworth 33
Division 2
1st Helen WHITE Wentworth 44
2nd Dianne BEAR Killara 35
3rd Cindy WILLIAMS Castle Hill 37
4th Andrea RYDER Lynwood 34
NTP’s
3rd Shirley TROTTER Royal Canberra
6th Shirley TROTTER Royal Canberra
13th Nada ZAJAKOVSKI Hurstville
17th Jenny SMITH Lynwood
Day 3 – Duntryleague Golf Club
Men
Division 1
1st Troy SWAIN Wentworth 41
2nd Jason WOODWARD Leonay 39
3rd Peter JACKETT Richmond 38
4th Andrew BROWNLOW Peak Hill 37
Division 2
1st David PEDNNELL Murrumbidgee 42
2nd Leon CHENEY Duntryleague 39
3rd Bradley POWER Leonay 38
4th Darren SLADE Mudgee 37
Division 3
1st Murray SCHARMAN Hurstville 39
2nd Nathan HOWARTH Wentworth 35
3rd Larry BRITTEN Queanbeyan 34 c/b
4th Brendan OLANDER Eastlakes 34
NTP’s
4th Charlie KAEHLER Lynwood
7th Eddie SCHOFIELD Queanbeyan
11th Ron McLEAN Sussex Inlet
17th Lee SWANN Fox Hills
Ladies
Division 1
1st GAY LEDINGHAM Killara 41 c/b
2nd Beverley LEWIS Northbridge 41
3rd Becky EVANS Cronulla 37 c/b
4th Piret SIMMUL Northbridge 37
Division 2
1st Fay ZAJAKOVKSKI Hurstville 39
2nd Linda MILES Northbridge 36 c/b
3rd Lesley WRIGHT OESC 36
4th Chris AMERY Lynwood 35
NTP’s
4th Lorraine SWAIN Wentworth
7th Jenny SMITH Lynwood
11th Jan Crichton Killara
17th Pauline BECKTON Northbridge